Aktiv KrosnoSterydy anaboliczne

Sterydy anaboliczne

by

sterydy-anaboliczne-1Poruszając tematy siłowni i szybkiego przyrostu masy mięśniowej, często wspomina się o sterydach. Nie są one jednak najlepszym wyborem, kierując się zdrowym rozsądkiem oraz myślą o stanie swojego zdrowia. Sterydy anaboliczne – zwykle testosteron – to hormony, które często używane są jako iniekcje domięśniowe w celu szybkiego przyrostu masy mięśniowej. Wiele osób, które stosuje terapię, nawet nie ma pojęcia jak groźne działanie w ich organizmie mogą wywołać dane substancje.

Ludzki organizm samodzielnie wytwarza hormony, jeżeli jednak wprowadzimy dodatkową dawkę – w tym przypadku są to sterydy anaboliczne – to w konsekwencji może dojść do poważnego zachwiania równowagi hormonalnej. Jednak działania niepożądane się na tym nie kończą. Stosując hormonoterapię możemy uszkodzić wątrobę, nerki czy prostatę. W najgorszym wypadku terapia taka kończy się zmianami nowotworowymi.
Jakiekolwiek sterydy powinny być przyjmowane pod nadzorem lekarza specjalisty, gdyż niosą ze sobą groźne skutki dla zdrowia a nawet życia.

Inne wpisy:

Back to Top