Krosno fitnessRowerki biegowe puky

Rowerki biegowe puky

by

Idealny dla najmłodszych

Dziecku od narodzin towarzyszą zabawki. Na początku te najprostsze (jak grzechotki czy gryzaki), z czasem bardziej skomplikowane. Ich zasadniczą rolą rozwijanie różnych umiejętności dziecka w zależności od etapu rozwojowego, w który aktualnie znajduje się malec.

Jeną z wielu zabawek, których czas nie przemija jest rower. Towarzyszył on w dzieciństwie naszym rodzicom, nam i naszym dzieciom. Jednak dzisiaj tradycyjne dwukołowce dla najmłodszych wypierane są przez rowerki biegowe. Szczególną popularnością cieszą się solidne i bezpieczne rowerki biegowe puky.

Co odróżnia zwykły rower od tradycyjnego? I jakie są zalety rowerków biegowych, które powodują, że cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem zarówno rodziców, jaki i dzieci?

Na rowerku biegowym dziecko musi nauczyć się balansowania ciałem podczas odpychania się stopami, kontrolować ruchy kierownicy. Dzięki osiągnięciu tych umiejętności dziecko uczy się reakcji obronnych, napięcia mięśni tułowia, a co za tym idzie za uzyskuje prawidłową stabilizacją ciała. Dodatkowo naprzemienne ruchy, które wykonuje dziecko w czasie jazdy na takim rowerku, wpływają na synchronizację obydwu półkul mózgowych. To z kolei (jak udowodnili badacze) wpływa na rozwój intelektualny dziecka.

Co równie istotne dla rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, rowerki biegowe nadają się również dla takich dzieci. Jeśli dziecko jest w stanie kontrolować tułów oraz kończyny górne może w pełni korzystać z takiego sprzętu. Wystarczy zadbać o odpowiednie zabezpieczenie kończy dolnych.

Inne wpisy:

Back to Top