Zone fitness opinieNajpopularniejsze ośrodki narciarskie

Najpopularniejsze ośrodki narciarskie

by

Chociaż warunki dla narciarzy w polskich górach z roku na rok są coraz lepsze, zarówno jeżeli chodzi o infrastrukturę jak i o stan najpopularniejszych tras, to cały czas zostajemy daleko w tyle za europejską czołówką i największymi kurortami zimowymi na mapie Starego Kontynentu.

Natomiast cena takiego wyjazdu za granicę na narty jest niedużo wyższa a można też spotkać tańsze oferty niż te oferowane w polskich ośrodkach narciarskich.

Nic więc dziwnego w tym, że tak wielu Polaków decyduje się na wyjazdy narciarskie za granicę – cały czas wśród naszych rodzimych narciarzy dominowały będą takie lokalizacje jak Szwajcaria, Włochy, Austria, Francja czy też o wiele bliższe nam Czechy.
Do Szwajcarii

Biorąc za przykład pierwszą z brzegu Szwajcarię, od razu możemy zauważyć, że jakość znajdujących się tam stoków jest naprawdę na wysokim poziomie – nie na darmo cieszą się one od wielu już lat opinią jednych z najbardziej zadbanych tras narciarskich na świecie.

Prawie pięćdziesiąt szczytów liczących sobie powyżej czterech tysięcy metrów i świetne zagospodarowanie każdego z nich sprawia, że turysta z Polski oraz przyjezdni goście z innych krajów, z pewnością nie będą mogli narzekać na zbyt dużą liczbę osób na stokach, czy też długie kolejki do wyciągów. Szczególną popularnością w Szwajcarii cieszył będzie się ośrodek narciarski w Meiringen-Hasliber, w którym na fanów białego szaleństwa czeka aż 60 kilometrów tras zjazdowych o różnym stopniu trudności!
Austria i Czechy

Bardzo dużą ilość Polaków spotkać możemy przede wszystkim w Austrii oraz Czechach, są to bowiem kierunki dosyć bliskie i jednocześnie w miarę tanie, oferujące dodatkowo naprawdę zadowalający poziom usług oraz świetne warunki. To co przyciąga polskich narciarzy na austriackie stoki, to przede wszystkim wspaniałe widoki i nowoczesna, modernizowana intensywnie w ostatnich latach infrastruktura narciarska.

Co do samych Czech, to głównym czynnikiem wyboru takiej, a nie innej lokalizacji, są z pewnością ceny – to właśnie tutaj możemy bowiem świetnie bawić się, nie wydając przy tym dużo i jednocześnie licząc na korzystniejsze warunki atmosferyczne i zjazdowe niż w naszych rodzimych górach. Ogromna ilość Polaków zagląda z miłą chęcią do Harrachova, który przecież nie na darmo uważany jest obecnie za jeden z najpopularniejszych i najdynamiczniej rozwijających się kurortów zimowych na terenie całej Europy!

Co więcej, spędzenie tutaj tygodnia na stoku, jest nawet dwukrotnie tańsze niż w opisywanej wcześniej Austrii, czy też Szwajcarii, nic więc dziwnego, że tak wielu naszych rodaków postanawia właśnie tutaj oddać się swojej zimowej pasji.

Inne wpisy:

Back to Top